پنجشنبه 24 آذر 1390

بلندپایه‌ترین مقام زن پنتاگون استعفا كرد

   نوشته شده توسط: زنان افغان    

مقامات دولت آمریكا اعلام كردند كه بلندپایه‌ترین مقام زن پنتاگون قصد دارد از سمت خود كناره‌گیری كند.به گزارش خبرگزاری فرانسه، لئون پانه‌تا، وزیر دفاع آمریكا در بیانیه‌ای گفت: میشله فلورنوی، معاون وزیر دفاع آمریكا در امور سیاست‌گذاری روز سه‌شنبه تصمیم خود را برای استعفا به منظور بازگشتن به زندگی شخصی خود اعلام كرد.

در این بیانیه نوشته شد: فلورنوی، كه تا چند روز دیگر 51 ساله می‌شود، تصریح كرد كه تنها امور شخصی و ملاحظات خانوادگی انگیزه وی برای استعفا هستند.

سخنگوی وزارت دفاع آمریكا اعلام كرد، هم فلورنوی و هم همسر وی كه مقام معاون وزیر در امور كهنه سربازان را عهده‌دار بود، از زمان به ریاست‌جمهوری رسیدن باراك اوباما در سال 2009 به این مناصب در دولت آمریكا رسیدند و حاضر بودند تا با اختصاص زمان بیشتری به سه فرزند خود تعادل را در زندگی خود ایجاد كنند.

به گفته وزیر دفاع آمریكا، فلورنوی پذیرفته تا اوایل سال آینده به كار خود ادامه دهد تا فرصتی ایجاد شود تا برای سمت خود كه در رده سوم مناصب غیرنظامی پنتاگون است، جانشین مناسبی پیدا شود.

لئون پانه‌تا خاطرنشان ساخت: فلورنوی یك مشاور ارزشمند بوده كه كمك زیادی به راهنمایی باراك اوباما درخصوص رویكرد در قبال جنگ‌های عراق و افغانستان و همچنین فرآیند بازبینی استراتژی كه به كاهش‌های بودجه دفاعی شكل می‌دهد، كرده است.

از میشله فلورنوی اغلب به عنوان یكی از گزینه‌های رسیدن به مقام وزارت دفاع آمریكا یاد می‌شد و ممكن بود در صورت پیروزی اوباما در انتخابات ریاست‌جمهوری سال آینده و استعفای لئون پانه‌تا، به این مقام دست پیدا كند.

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic